آرایش دائمی , میکروپیگمنتیشن

آرایش دائمی , میکروپیگمنتیشن , مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن

آرایش دائمی , مرکز تخصصی میکروپیگمنتیشن : میکروپیگمنتیشن , که امروزه بسیار محبوب می باشد را به نام های درماتوگرافی , آرایش دائمی , تاتوی آرایشی , رنگ آمیزی پوستهم می شناسند . برای ایجاد خط چشم , ابرو , خط لب حتی برای رنگ آمیزی کل لب , این روش گزینه ی ایده ال ومناسبی می باشد . روش تاتو تکنیکی است که درمیکروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی استفاده می کنند . رنگدانه هایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند ضد حساسیت و کاملا طبیعی هستند . در بخش های مختلف رنگ های آرایشی این رنگدانه ها موجود می باشند . تطبیق رنگ دانه های پوستی با پوست و موی افراد امری ضروری می باشد . یک پزشک متخصص و مجرب رنگدانه ها را با رنگ و نوع پوست افراد مطابقت می دهد .

آرایش دائمی

داشتن تخصص های حرفه ای و همچنین دستگاه های فوق پیشرفته با توانایی های تحسین برانگیز در کلینیک یک ترکیبی را به وجود آورده تا شما یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب ها را در رنگدانه ها داشته باشید . و در نهایت شما می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید .

موارد استفاده از میکروپیگمنتیشن | آرایش دائمی

آرایش دایمی بر اساس بعضی از گمانه ها باعث می شود ۱۰۰ ساعت در سال صرفه جویی زمان آرایش می شود . راهکاری زیادی وجود دارد که به وسیله میکروپیگمنتیشن مشخصات صورت شما جوان تر و , نمایان تر و یا بازیابی شوند که عبارت اند از :

مژه ها

افرادی هستند که نمیتوانند از فرم دهنده های مژه به درستی استفاده کنند و یا مژه های پرپشتی ندارند . عوامل گوناگونی باعث ریزش مژه ها می شود که یکی از دلایل آن شیمب درمانی , عادت نادرست وسواس گونه چیدن مژه , مصرف دارو که عوارض جانبی آن باعث ریزش مژه ها می شود . رنگ کردن پلک ها هم در این موضوع بی تاثیر نیست . رنگدانه ها در قسمت پایه ی مژه ها بوسیله ی یک سوزن خیلی نازک خال کوبی ,در مدت زمان آرایش دائمی , در صورت به شکل نقطه ای کاشته می شوند . داروی لاتیس ( Latiss ) نوعی دارویی است که می تواند گزینه ی مناسبی برای این افراد باشد ودر پرپشت شدن مژه ها نقش موثری دارد .امکان دارد که برخی از افراد پیوند مژه را انتخاب کنند که این روش هم می تواند گزینه مناسبی باشد .

خط چشم دائمی

آیا ازخط چشم کشیدن و پاک کردن دوباره آن خسته شده اید؟

رنگدانه ها بیشتر در کشیدن خط چشم دائمی مورد استفاده قرار می گیرتد .رنگدانه ها در این روش در امتدادیک خط نازک درلبه ی پلک – قسمتی که خط چشم می کشند مورد کاشت قرار می دهند . این روش باعث افزایش زیبایی و بهبودی ظاهری و اطرف چشم را به دنبال دارد . رنگ دانهها را به طور یک خط پوسته کم رنگ ( به طور محو ) و یا به صورت نقطه های بافاصله کم نسبت به هم در لبه پلک می توان قرار داد . استفاده از روش میکروپیگمنتیشن در پلک ها به این دلیل ظریفی وحساس بودن ناحیه ی صورت هستندمیتواند دردناک باشد .

ابروهای دائمی

مرکز تخصصی میکروپگمنتیشن

ابروها نقش قاب چهره در صورت هستند . ولی بی رنگ و کم پشت باشند می توانند زیبایی کل صورت را تحت تاثیر قرار دهند . شکل دادن به ابروها توسط خود فرد می تواند زمان بر باشد که غالبا هم شکل بهدست آمده زیاد مورد پسند ودلخواه نمی باشد . روش میگروپیگمنتیشن ابرو می تواند دززمان شما صرفه جویی داشته باشد . فراموش نکنید که ابروهای جدید دائمی خواهند بود . از استفاده کردن از مدل های یسیار خاص و یا از قوس های مصنوعی اجتناب کنید .

گزینه ای دیگری هم برای این افراد وجود دارد به نام کاشت ابرو

سایه ی چشم دائمی

این کار به علت بستگی به تخصص بیتر ومهارتبالا شخص انجام دهنده یک کار بسیار تخصصی می باشد . در این روش نیمه شفاف بودن رنگ دانه ها ضروری است . پس باید با ترکیب مهارت ودرستی بر روی پوست گذاشته شوند . توصیه می شود به دلیل دائمی بودن سایه ی چشم در انتخاب سایه یچشم وسواس بیشتری به خرج داده و از مدل هایی که زیاد خاص می باشند دوری کنید . مدل های کلاسیک مناسب می باشند .

خط لب دائمی

میکروپیگمنتیشن خط لب

خط لب دائمی توانایی پوشاندن نداشتن هرگونه تقارن طبیعی لب را دارد و موجب مشخص تر دیده شدن ظاهر لب ها می شود .حتی باعث می شود لب ها شبیه روش های حجم دهنده لب ها , برجسته به نظر برسند . همین طور خط لب دائمی بعضی از پتانسیل های ترمیمی را دارد . برای نمونه مثالی میزنیم به افرادی که مادرزادی شکاف کام دارند . بیشتر این افراد ناهنجاری خاصی در لب بالایی خود دارند . گاهی با روش میگروپیگمنتیشن این عدم تقارن ها را میتوان تاجایی اصلاح کرد.

رنگ آمیزی کامل لب ها

. میکروپیگمنتیشن کل لب , به صورت دائمی ترکیبی از خط لب دائمی و رنگ آمیزی تمتم نقاط لب می باشد . با این حال , دراین متد خال کوبی و تاتو کل لب صورت خواهد گرفت . در انتخاب رنگ مورد نظر دقت زیادی کنید تا پشیمانی حاطل نشود به ویژه با بالا رفتن سن , رنگ پوستتان نیز تغییر می کند .

تاتوی آرایشی

هنگامی که نام ” سیندی کرافورد ” و یا ” مرلین مونرو ” به گوشتان می خورد , تاتو های زیبایی بالای لب و زیر چشم , در ذهن تان مجسم خواهد شد . در صورت جذابیت این علامت ها و تاتو ها برای شما , میکروپیگمنتیشن بهترین گزینه برای کمک به شما است . یکی دیگر از قسمتهای صورت که از میکروپیگمنتیشن می توان کمک گرفت گونه ها هستند . متخصصین این کار قادر هستند از روش هایی استغاده کنند بر روی گونه های شما سرخی همیشگی ( دائمی ) ایجاد شود . دائمی بودن این آرایش کمک زیادی برای استتار اسکار های صورت می کند .

آیا شما کاندیدای مناسبی برای میکروپیگمنتیشن هستید ؟

آرایش دائمی برای شما بهتر و مناسب تر می باشد اگر :

شما یک فردی با مشغله ی کاری زیادی هستید ومایل نیستید هر روز آرایش کردن تایم زیادی از زمان شما را بگیرد و یا ملزمدر فعالیت هایی امثال شنا می باشد . ویا کنترل دست شما ضعف دارد وبرآرایش صورت شما تاثیر گذار است . میگروپیگمنتیشن یا آرایش دائمی ایده آل ترین گزینه برای شما خواهد بود . این روش ( میگروپیگمنتیشن ) برای آن دسته از افرادی که متلا به ” آلوپسی آره آتا ” ویا “طاسی خود ایمن ” ( ریزش موها بهذلیل ایجاد اختلال در سیستم ایمنی ) ویتیلیگو ( ازدست رفتن تکه رنگدانه های موجود در پوست ) به لوازم آرایشی آلرژی دارند ویا مبتلا به عوارض جانبیشیمی درمانی می باشند بسیار تاثیر گذلر ومفید می باشد . زخم هایی که بر روی لب ویا ابرو ایجاد شده اند می توانید با آرایش دائمی بپوشانید .

با این حال میگروپیگمنتیشن ویا آرایش دائمی نمی تواند برای هر فردی مفید واقع گردد .

اگر شما مبتلا به بیماری هایی همچون جوشگاه هایپر تروفیک ویا به جوشگاه های قرمز هستید ویا اگر زخم های شما خوبترمیم نمی شوند ودر قسمت زخم های ایجاد شده بر آمدگی کلوئیدی ایجاد می شود. امکان دارد با استفاده از آرایش دائمی جای زخم های نامطلوبی در شما ایجاد شود . و یا حتی به حساسیت های شدیدی دچارید امکان دارد رنگدانه های موجود واکنش شما را در پی داشته باشد این موضوع را می توانید به کمک تست آلرژی قبل از آرایش دائمی متوجه شوید .

فرایند میکروپیگمنتیشن( آرایش دائمی )

متخصص قبل از این که فرایند آرایش دائمی را آغاز کند بعد از پوشیدن یک جفت دستکش مخصوص جراحی پوست فرد را برای اینکه مطمئن شود بریدگی ویا خراش و یا هرگونه ضایعه پوستی در پوست شما وجودندارد ناحیه ی هدف را بوسیله ی الکل ویا اسپری ضدعفونی کننده ودر مواردی بوسیله ی هر دو ضدعفونی می کنند . در آرایش دائمی از سوزن های نازک وبه خصوصی استفاده می شود که در موارد بیشتر متصل به یک قلم مخصوص خالکوبی می باشد . سوزن با سرعت زیاد به بالا وپایین حرکت کرده و رنگ دانه های مد نظر را در لایه های اول ودوم قرار می دهند . متخصص با یک دست خود دستکاه را ثابت نگه می دارد وآن را با دقت زیادی روی ناحیه ی هدف هدایت می کند . توسطیک پدال و یا یک دکمه که شباهت بسیاری به چرخ خیاطی دارد , سرعت وقدرت ایندستگاه کنترل می شود .

احساس میزان درد ناشی از آرایش دائمی بستگی زیادی به خود فرد دارد . به این معنی که آستانه ی تحمل درد در بعضی افراد بالا می باشد . این در حالی است که برخی از افراد حساسیت شدیدی داردند . میزان احساس درد بستگی به ناحیه ی هدف میکروپیگمنتیشن نیز دارد .

این روش در حدود یک ساعت وقت لازم دارد . ولی اگر فردی تمایل داشته باشند بیش از یک ناحیه را میگروپیمنتشن کند امکاندارد به مدت زمان زیادی احتیاج است . ولی در صورت نیاز بهتر است درمان خودرا به چند جلسه تغییر دهد . موقعی که این فرایند به پایان رسید ناحیه ی هدف را به کمک آب واسپری ضد عفونی کننده تمیز می کنند . و بر روی ناحیه ی هدف یک لایه پماد آنتی بیوتیک کشیده می شود . دستورالعمل واطلاعات خاصی در باره ی مراقبت از پوست شما داده می شود . با دقت زیادی به این دستورالعمل ها عمل کنید . مدتی که این زخم ها التیام می بخشد ۷ الی ۱۰ روز می باشد .

دوره ی بهبودی بعد از میکروپیگمنتیشن

دوره ی بهبودی خاصی نیاز نمی باشد ودوره ینقاهت ندارد . وبلافاصله بعد از میکروپیگمنتیشن وبر حسب نیاز می توانید بهفعالیت های عادی وروزانه ی خود بازگردند . با اینکه ناحیه ی هدف امکان دارد به مدت یک الی چند روز کبود ویا تورم داشته باشد . بیشتر اوقات ناحیه یهدف در مدت ۱ هفته ویا بیشتر روشن و لایه برداری شده تا رنگدانه ها طبیعی تر جلوه داده شوند . بدین ترتیب برای تکامل فریند درمان و تعمیق رنگ ها به جلسه دوم نیز کشیده شود .

مزایا میکروپیگمنتیشن

آرایش دائمی زیبایی ابروها , پلک ها , ابروها , و گونه ها افزایش می دهد . این روش به آن دسته از افراد که زمان وتوانایی لازم را برای آرایش کردن هر روزه ندارد می تواند فوق العاده باشد .و بخاطر این ویژگی اخیرا به صورت گسترده ای در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است. صرفه جویی در زمان و آراستگی دایمی یکی از مهمترینویژگی های این فرآیند می باشد ، و باتوجه به عدم استفاده مکرر از لوازم آرایشی و مواد شوینده ، باعث بالا رفتن عمر مفید سلول های پوستی و در نتیجه، جلوگیری از پیری پوست خواهد شد.

خطرات و عوارض جانبی آرایش دائمی ( میکروپیگمنتیشن )

آرایش دائمی همانند خالکوبی میباشد . با این حال امکان دارد شما عوارضی را تجربه کنید . ولی معمولا پوست شما تا با سرعت معمولی به حالت اولیه ( طبیعی ) باز می گرداند . در کل عوارض جانبی ناشی ازاستفاده از مواد آرایش دائمی که شامل قرمزی پوست ویا تورم می باشد بسیار جزئی خواهد بود . واکنش های آلرژیک به مواد آرایشی دائمی به ندرت پیشمی آید . امکان دارد از نقطه از بدن که در معرض دید نمی باشد یک تست حساسیت پوستی انجام می گیرد . تا واکنش شما نسبت به رنگدانه ها را مورد ارزیابی قرار می دهند . بیشتر متخصصان با عنوان فرایند درمان این تست حساسیت را از افراد می گیرند

برچسب ها: , , , , , ,

میکرودرم

میکرودرم , قیمت و هزینه هر جلسه میکرودرم , مزایا و عوارض میکرودرم

میکرودرم  , قیمت و هزینه هر جلسه میکرودرم , مزایای میکرودرم , عوارض میکرودرم :یکی از روش های جوان سازی می باشد که برای اولین بار در ایتالیا انجام شد وبعدها در بیشتر کشورهای اورپایی به عنوان روش بدون عارضه مورد استفاده قرار گرفت.

میکرودرم

روش کار میکرودرم به چه صورت است ؟

در روش میکرودرمبرای جوان سازی پوست ازدستگاه خاصی استفاده می شود ، این دستگاه نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومنیوم را با فشار تنظیم شده با سطح پوست تماس قرار داده میشود و تراش بسیار نازکی در لایه های فوقانی شاخی پوست ایجاد می کند .و در آخر نیز یک مکش ملایم برای جمع شدن کریستال از سطحپوست می شود .که موجب بهتر شدن جریان خون می شود که باعث فعال شدن سلول های فیبروبلاست و در نتیجه موجب ترمیم و زیبایی پوست می شود.

طریقه انجام میکرودرم

ابتدا سطخ پوست را تمیز و تمتم آرایشات و چربی های موجود روی پوست را پاک می کنیم و سپس برای مدتی که متحصص تعیین میکند روی ناحیه ی مورد نظر و در قسمت های متعدد سایش انجام می شود . این مدت زمان بین ۲۰ تا ۳۰ روی صورت و۲۰ دقیقه روی گردن می باشد بعد از درمان صورت پاک و سپس با آب شسته می شود و از کرم قابض به محل مالیده می شود.

مزایای میکرودرم

از میکرودرم برای از بین بردن لک های پیری استفاده می شود که مزیت های زیر را دارد :

 1. روشنتر شدن پوست
 2. ضخیم و محکم تر شدن پوست
 3. شاداب و سرحال شدن پوست
 4. از بین رفتن جوش های سر سیاه
 5. میکرودرم در پوست های قرمز و حساس حساسیت را کم می کند
 6. به درمان جوشهای زیر پوستی می تواند کمک کند
 7. موجب افزایش تاثیر دارو های موضعی می شود
 8. درمان چین و چروک های ظریف پوستی می شود.
 9. میکرودرم موجب نفوذ عمیق تر و تاثیر بهتر داروها می شود.
برچسب ها: , , , , , , , , ,

هیدرودرم , آبرسانی به پوست

هیدرودرم , آبرسانی به پوست , دستگاه هیدرودرم , هیدرودرم ابریژن , هزینه هیدرودرم , قیمت هیدرودرم ابریژن , متخصص هیدرودرم , کلینیک تخصصی هیدرودرم , آبرسانی :پاکسازی و زیبایی پوست برای هر فردی به ویژه بانوان که خواستار داشتن پوستی نرم و لطیف هستند بسیار اهمیت دارد . همه روزه انواع روشها به همراه استفاده از دستگاه های خاصی برای این کار به وجود می آیند . و هر کدام معایب و مزایای خود را دارند در این بخش می خواهیم در رابطه با هیدرودرم و آبرسانی پوست توضیح دهیم امید واریم با ارائه نطرات خود کمبود و کاستی های ما را گوشزد کنید.

هیدرودرم ابریژن


هیدرودرم آبریژن روشی مناسب برای پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست است که با استفاده از دستگاه هیدرودرم ( یا همان دستگاه هیدرودرمی ) انجام می شود . هیدرودرم به نام های دیگری نیز بین عموممردم شناخته شده است , که عبارتند از :

 • آکوا درم آبریژن
 • فیوژن صورت
 • میکرو درم آبریژن مرطوب
 • هیدراته کردن صورت
 • میکرودرم آبریژن آب

روش درمان با دستگاه هیدرودرم ( آبرسانی )

در این روش سطح خارجی پوست پاکسازی می شود( لایه خارجی پوست که شامل سلول های مرده هستن ساییده می شود ) , در ادامهبا سایش سری دستگاه که شامل سرم های مخصوص برای آبرسانی هستند , این سرم ها به لایه های زیرین پوست با فشار وارد می شوند . این سرم ها هر کدام برایدرمان بیماری های خاصی قابل تغییر می باشند , لذا در انجام عمل هیدرودرم پوست , تکنسین و پزشک متخصص می تواند از سرم های مخصوص درمان آکنه ؛ اطلاخ رنگ دانه پوست , درمان جوش , سرم های از بین برنده علائم پیری و هیدراته کردن پوست استفاده کند.

روش هیدرودرم به نسبت روش میکرودرم آبریژن جدیدتر و بروز می باشد.

هیدرودرم

امروزه در اکثر کلینیک های زیبایی , برای جوانسازی پوست , کاهش چین و چروک بهتر پوست از روش طبیعی هیدرودرم ( آبرسانی به پوست )که بدون درد استفاده می کنند. هیدرودرم روش درمانی تکنولوژیک و جدید برای درمان پیری پوست است که برای هر نوع پوستی قابلیت استفاده دارد .

مزایای استفاده از هیدرودرم آبرسانی به پوست

 • سلولهای مرده پوست را که موجب تغییر رنگ پوست شده اند را پاک می کند
 • منافذ باز پوست را می بندد
 • چین و چروک پوست و خطوط روی پوست را کاهش می دهد.
 • موجب روشن تر و صاف شدن پوست می شود.
 • بهبود و درمان جوش ها و آکنه می شود.
 • جوان تر شدن و ایجاد ظاهری زیبا بر روی پوست صورت می شود.
 • آبرسانی , و رفع خشکی پوست می شود.
 • موجب رساندن اکسیژن لازم به لایه های زیرین پوست می شود.
 • بدون درد است
 • نیاز به بستری و استراحت بعد از درمان ندارد.
 • جدیدترین و مطمئن ترین روشهای درمانی است.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هیدرودرم آبرسانی

اکثر روشهای جوانسای پوست مانند :استفاده از لیزر RF برای جوانسازی , یا مزوتراپی بدون سوزن و استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست و … نیاز به یک جلسه درمانی مراقبتی در فواصل زمانی خاص که از طرف پزشک متخصص اعلام می شود دارد . در رابطه با هیدرودرم نیز تقریبا اکثر بیماران بعد از انجام جلسه اول درمان بهبود پوست خود را مشاهده می کنند و پوست روشن تر و جوانتر می شود . اما همانند سایر روشها هیدرودرم نیز در صورت نیاز و تشخیص پزشک معالج نیاز به یک جلسه درمان مراقبتی در فواصل زمانی یک ماه برای حفظ نتیجه درمان و نیز بهبود کامل درمان نیاز می باشد.

امروزه برای درمان پیری پوست هیدرودرم آبریژن رواج زیادی به نسبت سایر روشهای درمانی پیدا کرده است و یکی از بهترین و مطمئن ترین روشهای درمانی است .

نواحی که هیدرودرم انجام پذیر است

در روش هیدرودرم برای آبرسانی معمولا نواحی : صورت , گردن , قسمت بالای سینه مورد استفاده قرار می گیرد ولی از این روش درمانی می توان برای صاف و هموار سازی سایر نواحی بدن نیز مورد استفاده قرار داد.

کاربردهای هیدرودرم و اینکه برای چه افرادی مورد استفاده است

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم از هیدرودرم می توان برای آبرسانی به هر نوع پوستی در بین مردان , زنان , افراد جوان و یا پیر استفاده کرد . در کل کاربردهای هیدرودرم در موارد زیر است :

 • درمان چین و چروک و خطوط پیری بر روی پوست
 • درمان گرفتگی پوست
 • درمان آکنه و رفع انواع خاص از جوش های صورت
 • درمان لکه های رنگی یا نقطه های قهوه ای بر روی پوست با استفاده از لایه برداری پوست
 • هموار کردن و هیدراته کردن پوست
 • برای شادابی و روشن تر کردن پوست

تمامی درمان ها با استفاده از آبرسانی که تحت نظر تیم متخصص پزشکی باشد بدون درد و بی خطر است .

عوارض و خطرات هیدرودرم

همانند روشهای دیگر به ویژه لیزر جوانسازیپوست هیدرودرم نیز ممکن است در برخی از بیماران ایجاد سفتی و یا قرمزی پوست ناحیه درمان را داشته باشد . البته باید متذکر شویم که هیدرودرم روشی بدون درد است و عوارض جدی و خطرناکی ندارد. قرمزی وتورم پوست نیز بعد از اتمام جلسه درمان در عرض یکی دو ساعت و نهایتا یک روز کاملا برطرف می شود. در برخی از بیماران که پوست حساسی دارند ممکن است پوست اطراف چشم دچار وروموالتهاب شود که در این حالت نیز با استفاده از کمپرس آب سرد می توان ناحیهملتهب را درمان کرد.

نتایج حاصل هیدرودرم

اکثرا بیماران بعد از انجام جلسه اول نتایج بهبود پوست را مشاهده خواهند کرد . بعد از انجام هیدرودرم نیاز به بستری شدن وجود ندارد و بیمار می تواند به ادامه کارهای روزمره خود اقدام کند. در کل تعداد جلسات برای درمان کامل با هیدرودرم شامل مجموعه ۶ تا ۱۰ جلسه که هر جلسه در حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد . نیاز است . برای بهبود کاملو از بین بردن چین و چروک و خطوط پیری روی پوست این تعداد جلسه با دستور پزشک متخصص نیاز است .

مهمترین نتایج حاصل از درمان هیدرودرم آبرسانی به پوست

 • بهبود وضعیت جوش ها، چربی و سایر مشکلات پوستی
 • کاهش امکان مشاهده چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست
 • اصلاح منافذ، آهنگ و ساختار تشکیل دهنده پوست
 • هیدراته کردن و آبرسانی پوست
 • کاهش مقدار پف و تیرگی دور چشم
 • کمک به کاهش مشکلات رنگ دانه های پوست (ملاسما و لکه های قهوه ای)
 • بهبود قابلیت ارتجاع و انعطاف پذیری پوست

نحوه عملکرد دستگاه هیدرودرم , آبرسانی

در این درمان که با استفاده از دستکاه هیدرودرمی انجام می شود سلولهای مرده لایه بالایی پوست کاملا تراشیده می شود که با استفاده از دستگاه مکش از روی پوست برداشته می شوند. به صورت همزمان که سلول های مرده پاکسازی می شوند سرم های سری دستگاه که مخصوص می باشند به لایه های زیرن پوست با فشار نفوذ می کنند که موجب تمیزی و پاکسازیعمیق پوست می شود. و با آبرسانی پوست بیمار بطور کامل هیدراته می شود.

تفاوت اصلی در این دستگاه به خاطر انواع سرم های مخصوص مورد استفاده است که در فرآیند هیدرودرم با پوست تماس برقرارمی کنند. به طوری که سلولهای مرده از روی پوست پاک شده و سطح زیرین پوست با سرم شستشو داده می شود.

مراحل اصلی درمان هیدرودرمی

تمیز و پاکسازی پوست و هیدراته کردن

با استفاده از سرم های مخصوص که در سری این دستگاه استفاده می شود و شامل محلول های غنی شده و هیدراه می باشد سطح پوست کاملا تمیز و شستشو داده می شود . و منافذ عمیق پوست را تمیز می کند .با این کار پوست بیمار کاملا صاف و روشن می شود.

سایش پوست

همزمان با عمل پاکسازی , سر دستگاه دارای لبه هایی برای عمل سایش پوست است که با عبور از روی پوست آن را سیقل می دهد, که موجب احیای پوست می شود.

استخراج

در ادامه این روش به راحتی در مرحله پاکسازی لکه های سر سیاه , سفید و چربی های اضافی جمع شده روی پوست خارج میشوند و پوست کاملا بهبود می یابد .

فیوژن

در هیدرودرم آبرسانی , پوست در معرض محلولهای سرم و آنتی اکسیدان ها قرار می گیرد به این ترتیب مشکل چین و چروک, چربی های اضافی و رنگدانه های پوست درمان می وشد.

دستگاه هیدرودرمی

دستگاه هیدرودرم دارای سه عملکرد اختصاصی است .

 • گالوانیک یا آبرسانی (Galvanic-Hydration )
 • دزن یا پاکسازی (Desinc )
 • فرکانس بالا High Frequency

هر عملکرد دارای پروب های پانبی مختص خود می باشندد که به شرح زیر است :

گالوانیک یا آبرسانی (Galvanic-Hydration)

دارای :

 • پروب گوی های غلطان برای ابرسانی پوست صورت و گردن و دست
 • پروب گوی دوشاخه برای آبرسانی پوست دور چشم

دزن یا پاکسازی (Desinc)

 • دارای یک پروب برای پاکسازی منافذ عمیق پوست است

فرکانس بالا High Frequency

دارای :

 • یک پروب شانه ای برای تقویت فولیکول های مو
 • یک پروب ضدآکنه
 • یک پروب ویژه گردن
 • دو پروب قارچی شکل UV و IR ( به ترتیب ماورابنفش برای ویتامینه سازی و مادون قرمز برای لکه بری)

باغ تالار عروسی در کرج

باغ تالار عروسی در کرج , بهترین باغ عروسی کرج

باغ تالار عروسی در کرج , باغ تالار عروسی کرج , باغ عروسی در کرج , تالار عروسی در کرج , تالار پذیرایی مجالس عروسی در کرج , بهترین باغ تالار عروسی کرج : کرج یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت کشومون استو تقریبا می توان گقت در بین سایر شهرها مردم این شهر از خوش اخلاقترین و خوش سلقه ترین افراد می باشند . به ویژه اکثر مردم در کرج در مراسم عروسی دوست دارند سنگ تمام برای نزدیکان خود بگذارند . از این رو همیشه به دنبال بهترین تالار و باغ تالارعروسی در کرج می گردند.

باغ تالار عروسی در کرج

باغ تالار عروسی شمس العماره در کرج

باغ تالار شمس العماره یکی از مجلل ترین وزیباترین باغ های عروسی و مراسم جشن و … در کرج می باشد که دارای امکانات بسیار لاکچری برای مهمانان و عروس و داماد می باشد.خدماتی که در باغ عروسی کرج ( باغ عروسی شمس العماره ) برای عروس و داماد مد نظر داریم در زیر آورده شده اندک

خدمات باغ تالار عروسی شمس العماره در کرج

در باغ تالار عروسی شمس العماره خدمت شما هستیم با امکانات زیر:

شمع آرایی

شمع آرایی یکی از جلوه های زیبای هر تالارعروسی و باغ عروسی است . زیبایی خاصی به محیط باغ و در نهایت آرامش ویژه ای به مهمانان و عروس و داماد خواهد  داد.

تشریفات ورودی

برای ورودی عروس و داماد تشریفات ویژه ای را داریم . آتیش بازی و ایجاد تزئینات مناسب و مدرن برای ورود عروس و داماددر ورودی تالار عروسی یک روز خوب و به یاد ماندنی برای شما خواهد بود.

بازارچه و چای خانه سنتی

یکی دیگر از خدمات ویژه ما ارائه چایخانه وبازارچه سنتی در مراسم عروسی می باشد . هر آنچه مد نظر مهمانان و عروس و داماد باشد در این بازارچه و چایخانه سنتی فراهم خواهیم آورد.

 نورپردازی محوطه باز , نورپردازی دیسکو

نورپردازی ویژه و مناسبی را بر اساس انتخاب عروس و داماد و فیلمبردار برای شما ارائه خواهیم کرد. نورپردازی ویژه برای رقص و پایکوبی و نیز برای ورودی عروس و داماد.

موزیک به صورت زنده

انتخاب بهترین ارکست موزیک برای شما بر اساس خواسته عروس و داماد .

گل آرایی

هر مراسم عروسی زیبایی محیطش به گل آرایی و تزئینات ریز روی میز وسفره عقد می باشد . گل آرایی سفره عقد و محوطه و تالار عروسی همیشه به زیبایی های محیط عروسی اضافه می کند.گل آرایی ورودی همیشه برای مهمانان حیرت انگیزه و می تواند خاطره ای به یاد ماندنی و خوب برای مهمانان داشته باشد.


باغ تالار عروسی شمس العماره

آدرس :

کرج , بلوار پیام ( جاده قزل الحصار) , بلوار خلیج فارس ( ملک آباد ) , باغ تالار شمس العماره

شماره تماس :

۰۹۱۲۱۴۴۴۴۲۴        ۰۹۱۲۱۰۲۱۸۳۹        ۰۲۶۳۳۳۵۹۰۶۰

 

بهترین و به یادماندنی ترین خاطرات را برای شما آرزو می کنیم .! باغ برای عروسی را از ما بخواهید.


برچسب ها: , , , , , , ,

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد , عوارض بعد از عمل لیزر مو

عوارض لیزر موهای زائد , عارضه های احتمالی بعد از لیزر موهای زائد , عوارض بعد از عمل لیزر مو , لیزر درمانی ( لیزر مو ) برای چه افرادی مناسب نیست :امروزه در بین تمامی روشهای نوین برای از بین بردن موی زائد بدن و صورت , لیزر موهای زائد محبوترین روش می باشد . همچنین در رابطه با روشهای زیبایی موجود در جهان می توان گفت بعد از تزریق بوتاکس و سایر تزریقات زیبایی برای رفع چین و چروک پوستی می توان گفت بیشترین مراجعین به کلینیک زیبایی در سراسر دنیا برای انجام لیزر موهای زائد می باشد .

عوارض لیزر موهای زائد

لیزر به چه صورتی بر فولیکول مو تاثیر می گذارد ؟

در عمل لیزر موهای زائد , اشعه نور دستگاه لیزردر میزان انرژی که برایش تعیین شده به صورت متمرکز به فولیکول مو تابانده می شود , نور لیزر به صورت مستقیم توسط رنگدانه های فولیکول مو جذب می شود ودر نهایت منجر به وزانده شدن و از بین رفتن آن می شود . باید دقت داشته باشیم که نوع لیزر هایی که در دستگاه های مختلف لیزر مو استفاده می شود متفاوت است و هر کدام تکنولوژی خاص خود را دارند و دارای انرژی های متفاوتیهستند.

***نکته

اولین بار لیزر موهای زائد بر روی موهای با رنگ تیره و پوست روشن استفاده شده و تاثیر بسیار خوبی نیز داشته بود . ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی لیزر مو های زائد ,دستگاه هایی طراحی و ساخته شده اند که بر روی هر نوع رنگ پوست و مویی عمل لیزر مو قابل انجام میباشد.

عملکرد لیزر بر مو ( عمل لیزر موهای زائد )

نور اشعه لیزر به هر چیی که رنگ تیره داشته باشد تابانیده شود , آن را گرم می کند و در نهایت منجر به سوزاندن آنمی شود. وقتی نور لیزر به موی تیره تابانیده می شود , همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم , رنگ دانه مو آن را جذب می شود و موجب سوخته شدن مو و در نهایت آسیب و از بین بردن فولیکول مو می شود.

البته باید دقت داشته باشیم که در هر مرحله از رشد انسان تعدادی از فولیکول های موی بدن در حال استراحت می باشندو تعدادی در مرحله رشد هستند لذا وقتی لیزر موهای زائد را انجام می دهیم .موهایی که در حالت استراحت هستند , از لیزر در امان می مانند و بعدا شروع به رشد می کنند . برای اینکه از این نیز جلوگیری شود . برای هر بیمار بعد از اتمام جلسه نهایی لیزر مو بنا به تشخیص پزشک متخصص یک جلسه درمانی در بازه های زمانی بلند مدت نیز تجویز می شود تا در صورت فعال شدن فولیکوهای در حال استراحت , انها نیز از بین بروند.

اما قصد ما در این بخش از لیزر لند معرفی عوارض لیزر موهای زائدمی باشد . که در ادامه با پرسش و پاسخ و به صورت مستقیم بدان ها اشاره ای می کنیم و در نهایت نیز برای افرادی که لیزر موهای زائد برایشان مناسب نمی باشد نیز آشنا خواهیم شد . امید وارم اطلاعات کافی در رابطه با عوارض لیزر موهای زائد برای شما ارائه کنیم.


برخی از سوالات پیرامون عوارض لیزر موهای زائد


آیا استفاده از لیزر برا رفع موهای زائد ناحیه تناسلی مناسب است ؟

لیزربهترین و مطمئن ترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت می باشد ,از طرفی یکی از نواحی حساس بدن که ناحیه تناسلی است نیز از نواحی مستعد انجام لیزر مو می باشد . باید بر اساس تجربه پزشکان اشاره کنیم که نه تنها لیزر موهای زائدناحیه تناسلی مورد و عوارضی ندارد بلکه موجب بهبود کبیفیت رابطه جنسی , رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی و نیز کاهش زخم وخونریزی می شود .

لیزر موهای زائد در دوران بارداری چه عوارضی دارد ؟

باید توضیح بدم که تا کنون هیچ نوع تحقیقیمبنی بر اینکه لیزر چه تاثیری بر روی جنین می گذارد انجام نشده است . لذا باید تاکید کنیم که بهتر است در دوران بارداری و نیز در دوران شیردهی به هیچ عنوان از لیزر موهای زائد استفاده نشود . همچنین از تزریقات زیبایی نیزبهتر است دوری شود. ولی بعد از اتمام این دوران می توان به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای عمل لیزر انجام داد.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مناسب نیست و ایجاد عوارض جدی می کند ؟

افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند

داشتن برخی از بیماری های خاص : در برخی بیماری ها مانند لیکن پلان , ویتلیگو (برص ) , پسوریازیس احتمال دارد بعد از عمل لیزر ضایعاتی در محل لیزر به وجود بیاید.

داشتن سابقه گوشت اضافی در محل درمان :در صورتی که بیمار سابقه داشتن گوشت اضافی در محل لیزر مو باشد بهتر است عمل لیزر انجام ندهد به ویژه در آن ناحیه چرا که احتمالا منجر به ایجاد اسکار هیپرتروفیک شود .

بیماران که دارای سابقه تبخال باشند :بیمارانی که دارای سابقه تبخال باشند باید بر اساس تشخیص متخصص بعد از عمللیزر به مدت ۲۴ ساعت قبل از عمل و یک هفته بعد از لیزر از داروهای ضد تبخال استفاده کنند ( مانند : آسایکلوویر )

برنزه بودن بدن بیمار : افرادی که قبل از عمل لیزر مو, برنزه کرده اند به هر روشی که معمول هست مانند : آفتاب گرفتن یا سولاریم, احتمال سوختگی پوست و در نهایت ایجاد لک و پیس بر روی پوست زیاد هست . بهترین روش برای این بیماران این است که منتظر اتمام دروان برونزه شود . همچنین بیمار در این مدت تعویق نیز از ترکیبات ضد آفتاب و ضد لک استفاده کند.

داشتن تاتو و یا کک و مک در محل درمان :باید بیمار توجه داشته باشد که لیزر موجب کمرنگ شدن تاتو و کک و مک می شودلذا این نکته را باید در ذهن داشته باشد که احتمال از بین رفتن تاتو وجود دارد .

بیمارانی که داروهای حاوی طلا استفاده می کنند :اکثرا از داروهای حاوی طلا در بیماران رماتیسمی استفاده می شود . استفاده از لیزر مو برای این افراد اصلا خوب نیست و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

سابقه بیماری لوپوس : بیماری لوپوس پوست را به نور حساس می کند , از آنجایی هم که لیزر جنسش نور هست بهتر است که لیزر درمانی بر روی این افراد انجام نشود.

مصرف ایزوترتینویین : ایزوترتینویین مانند راکوتان نوعی ترکیب vita است که برای از بین بردن و درمان جوشهای مقاوم استفاده می شود . بیمارانی که از این دارو استفاده می کنند پوستشان به شدت به نور لیز حساس می شود و در صورت استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد احتمال سوختگی و ایجاد اسکار و لک بر روی پوستبیشتر می شود. لذا باید قبل از انجام لیزر مو در این افراد استفاده از دارو تا خداقل ۶ ماه به تعویق بیافتد.

عوارض لیزر موهای زائد به صورت کلی

 • ایجاد سوختگی و تاول در محل درمان
 • ایجاد لک پوستی
 • عفونت
 • امکان دارد جواب ندهد ( عدم جواب )
 • ممکن است باعث ایجاد آکنه شود .
 • در برخی از موارد درد اندکی دارد.
 • موجب تغییر رنگ پوست و لکه شدن ناحیه درمان
 • احتمال آسیب دیدن پوست و در نهایت باقی ماند جای زخم بر روی پوست
 • این مورد خیلی خیلی نادر است در حد صفر : امکان واگیردا بیماریهای پوستی مثل زیگیل از طریق دستگاه لیزر مو
برچسب ها: , , , , ,

جراحی ابرو | لیفت ابرو

جراحی ابرو | لیفت ابرو

بیشترین درخواستی که از ما برای جراحی ابرو می شود این است که وقتی فردی به ما مراجعه می کند میگوید : " می خواهم چین و چروک دور پلک و ابرو هام از بین برود و هم چنین ظاهر اخموم به وسیله جراحی پلک از بین برود .برخی می خواهند ابرو های کمانیداشته باشند و حتی برخی می خواهند که اصلا به پلکشان دست زنده نشود ولی حالت خمیده زیر پلکشان اصلاح شود در کل افرادی که به ما مراجعه می کنند نمیخواهند ظاهر شگفت انگیزی داشته باشند فقط برای از بین بردن برخی موارد که در بالا اشاره شد می خواهند جراحی ابرو انجام دهند.در زیر به تکنیکهای جراحی ابرو اشاره ای می کنم:

تکنیک ها ی جراحی ابرو و پیشانی

تکنیکهای مختلفی برای جراحی ابرو وجود دارد و انتخاب تکنیک مناسب برای جراحی ابرو با تشخیص پزشک براساس ارتفاع پیشانی و وجود چین و چروک های بین ابروهاانجام می شود.

می توانید از  مطالب : تقویت مو و رشد مو  ,   کاشت موروشهای کاشت مو ,   قیمت کاشت مو  و  کاشت مژه نیز دیدن کنید

بهترین نکنیک برای افرادی که پیشانی بلند دارند ، لیفت ابرو از طریق برش Hairline ( پوست مودار سر و پوست بدون مو پیشانی است) در این روشعلاوه بر کشیدن ابرو (لیفت ابرو) پوشت اضافی پیشانی نیز برداشته می شود.

اماافرادی که پیشانی بلندی ندارند و دارای چین وچروک بین ابرو ها هستند، بهترین تکنیک روش آندوسکوپیک است که با دوربین و برشه های ریز در محل رویش موی سر انجام می شود. دراین روش نیز علاوه بر لیفت ابرو ، عضلات احم نیز قطع می شوند و این عمل باعث بهبود همیشگی چین و چروکهای ناشی از اخم می شود.

اما در افرادی که دارای پیشانی بلند نیستند و همچنین بین ابرو های هم چین وچروک ندارند بهترین تکنیک جراحی ابرو استفاده از لیفت تمپورال (شقیقه) می باشد در این تکنیک با دو برش در نواحی شقیقه در محل رویش مو ها ،لیفت قسمت خارجی ابروها انجام می شود ولی روی عضلات اخم و چین وچروک های تاشی از این عضلات تاثیری ندارد.
 

انواع روش های کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

قبلاز انجام عمل جراخی کاشت مو توصیه می کنیم که مقاله ی نکات کلید در رابطه با کات مو را حتما مطالعه نمایید. بیشتر افراد اطلاعات زیادی در رابطه با این عمل حساس ندارند . پس بهتر است قبل از هر کاری اطلاعاتی در زمینه ی کاشت مو کسب نمایید.در زیر به سه روش (در واقع دو روش اصلی) کاشت مو اشاره ای خواهیم داشت

روش مطمئن و نتیجه بخش FUT

در این روش ابتدا از ناحیه ی پشت سر نواری از موها بر داشته می شوند این عمل (عمل برداشت نوار مو) با بی حسی موضعی انجام می پذیرد . بعد از این عمل ، نوار مو را در زیر میکروسکوپ به واحد های کوچکتر جهت کاشت تقسیم می شود و در نتیجه در عمل جراحی کاشت مو استفاده می شود این نوع کاشت مو در حال حاضر مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا می باشد.

روش FIT کاشت مو

در اینروش موهای به صورت تک تک با استفاده از ابزار جراحی با نام پانچ از ناحیه پشت سر و بالای گوشها که دارای تراکم موی زیاد است برداشته می شود و در ناحیه مورد نظر کاشت مو طبیعی انجام می پذیرد. این روش برای افرادی پیشنهاد می شود که دارای طاسی کوچک می باشند و نیاز به تراکم کاشت مو کم دارند.

روش ترکیبی | Mixed

اینروش برای بیمارانی که دارای طاسی گسترده اند توصیه می شود و ترکیبی از دوروش فوق می باشد . در واقع بدین صورت انجام می شود که  ابتدا بعد از تشخیص پزشک که بیمار باید عمل کاشت مو به صورت Mixed شود . بعد از مشاوره وکسب اطمینان از انجام عمل روشهای کاشت مو FIT و هم چنین FUT توسط پزشک متخصص انجام می پذیرد .

*** توجه

باز تاکید می کنم به دلیل اینکه کاشت موبه عنوان یک عمل زیبایی تلی می شود بیمه بهش اعمال نمی شود پس در انتحاب پزشک متخصص برای کاشت موی خود حتما دقت کنید . متخصصان در این زمینه در کشور دارای تجربه ی آنچنانی نیستند هرچند تخصص کافی دارند. پس قبل ازاینکه اقدام به کاشت مو کنید بهتر است اطلاعات خودتون را در این مورد بیشتر نمایید.

کاشت مو در جای زخم و بخیه

کاشت مو در جای زخم و بخیهجای زخم و بخیه بخصوص در ناحیه سر دید ناخوشایندی دارد و به وضوح دیده می شود و موجب ناراحتی و از بین رفتن اعتماد به نفس در فرد می شود اما این بدان معنی نیست که سما باید تا آخر عمر این عارضه را تحمل نمایید .در زیر روشی را برای رفع این مورد توضیح می دهم .

کاشت مو  طبیعییکی از محبوبترین  روشها برای ترمیم جای زخم می باشد روال کار در این روش درمان شامل برداشت مو از سر یا سایر نقاط بدن و قرار دادن آن در جای زخم است . در این حالت معولا 50 تا 90 درصد از گرافت ها در جای زخم یا بخیه رشدمی کنن و این موجب می شود تا اینکه جای زخم و بخیه در پشت سر به کمتر نمایان شود.

روشی برای جراحی پوست یا پلاستیک برای کمبود پوست سر که با تغییرات هورمونی ، یا آسیب دیدگی و سوختگی به وجود آمده است ، انجام می پذیرد . در این روش از مو های موجود برای پر کردن نواحی طاس استفاده می شود و در بیشتر موارد برای بیمار این روش رضایت بخش است .اما این نوع روش کاشت مو در جای زخم و بخیه با جلسات زیادی هم راه است که شامل پیوند بافت مودار به ناحیه طاس به صورت مستقیم یابا استفاده از میکروگرافت های فولیکول ها به منظور ترمیم خط مو می باشد . بهتر است بیمار در بخش های دیگر سر رشد موی سالم داشته باشد تا به عنوان منبع اهدای مو مورد استفاده قرار بگیرد .که در این صورت رنگ، بافت و ویژگی های دیگر مو با هم سازگار می باشد.

توجه داشته باشید بهترن نوع کاشت مو در جای زخم و بخیه استفاه از روش FUT است .

کاشت ترکیبی مو |FUT+FITکاشت ترکیبی مو |FUT+FIT 

برایاینکه از روش FUT برای کاشت مو استفاده شود در این صورت باید یک نوار از تار مو از پشت سر برداشته شود که یک عارضه دارد که تا آخر عمر باقی می ماندو آن ماند جا و رد آن است ، که باعث می شود بیمار حس بدی در این رابطه داشته باشد و نیز برای پزشک نیز از بین رفتن اعتبار می باشد . از طریق دیگراگر با استفاده از FIT بخواهیم تعداد موهای زیادی بکاریم عارضه بدتری داردو آن کم پشت شدن موی پشت سر می باشد که به نظر زیاد جالب نمی باشد . اما متخصصین کاشت مو برای رفع این عوارض روشی را به عنوان روش ترکیبی که شامل روش FUT  و FIT می باشد را پیشنهاد کرده اند .

با روش ترکیبی کاشت مو، تعداد زیادی تار مو کاشته می شود بدون اینکه پشت سر آسیب ببیند و رد عملزشتی باقی بماند .این روش بدین صورت انجام می شود که روز اول از روش FUT استفاده می شود و در روز بعد عمل از روش FIT استفاده می شود با این کار هر روز بخشی از طاسی سر پر می شود.مهمترین حسن این روش این است که بانک موی سربطور احسن استفاده می شود به صورتی که در دنیا روش ترکیبی کاشت مو را روش طلایی نیز می نامند. ا

مزیت دوم برای کاشت مو  طبیعی به روش ترکیبی این است که 30 درصد از تراکم موهای کاشته شده در طاسی های متوسط افزایش می یابد.

درمان ریزش مو | لیزر لند

درمان ریزش مو

در بیشتر موارد از دست دادن دائمی مو عاملاصلی وراثت است و هیچ عامل خارجی در این مورد تاثیر ندارد ، اما در بسیاری از موارد نیز  ریزش موقت مو ناشی از دلایل متعددی می باشد ، استرس ، تییرات هورمونی ، آب وهوا ، تغذیه و ...

تغذیه مهمترین عاملریزش موقت مو می باشد . توجه داشته باشید که  ویتامین های C,A اسید فولیک ,B6,B12 و مواد معدنی نظیز روی ، مس ، منیزیم ، آهن و هم چنین اسید های آمینه(مواد تشکیل دهنده ی پروتئین ها) وآب کافی برای رشد و سلامت ماندن مو ضروری می باشند.

اما این ویتامین ها را از چه مواد غذایی تامین کنیم؟

نانو غلات ، گوشت و حبوبات ، سبزیجات ، غلات سبوس دار ، روغن ماهی و... اما آیا غذایی که ما از ترکیب این مواد غذایی درست می کنیم می تواند جلوی ریزش مور ا بگیر د یا می تواند درمان ریزش مو باشد ؟

در زیر جند توصیه به آقایان برای درمان (در اصل پیشگیری ) از ریزش مو دارم :

از فست فود های پر نمک و پر چرب استفاه نکنید ( یا در حد بسیار محدود استفاده کنید)

استفادهی زیاد نمک در کل بسیار خطرناک است ولی برای ریزش مو خطرناکتر است . آقایان اگر می خواهند از ریزش مو جلوگیری کنند بهتر است که از ریختن بیش ازاندازه ی نمک در غذایشان پرهیز نماییند.

پروتئین عامل مهمی است برای سلامت مو ، کمبود پروتئین موجب می شود که مو وارد فاز استراحت شود و در نهایت با تداوم این روند موجب ریزش شدید مو می شود.

اما فقر آهن بدن موجب ریزش مو در بیشتر دختران نوجوان و خانم ها می شود که شایع ترین دلیل نازکی موی بانوان می باشد.

عنصرسلیس که به همراه ویتامین A و روی وارد سلول ها می شود عامل ممی برای تقویت فولیکول مو و درخسندگی مو می باشد. این ویتامین ها را می توانید در جو دوسر ، فلفل ، جوانه لوبیا ، خیار و پوست سیب زمینی یافت در غذای خود ازاین موارد استفاده نمایید.

اسید های چرب غیر اشباع که در مغزدانه های و روغن زیتونن خالص یافت می شود یکی دیگر از عوامل تقویت کننده ی فولیکول مو می باشد.

تاجایی که می توانید از کافئین خیلی محدود استفاده کنید چرا که باعث می شود مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت مو نظیر روی ، آهن ، ویتامین C,B و اسید فولیک از بین روند.

استفاده از دوزهای بسیار بالای ویتامین A برای مدت طولانی به فولیکول مو آسیب وارد می کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های تقویت مو می توانید وارد لینک های زیر شوید :

تقویت مو
رشد مو
کاشت مو
روشهای کاشت مو
قیمت کاشت مو
کاشت مژه

X