کاشت مو

کاشت مو , کاشت موی طبیعی , کلینیک کاشت مو در تهرانو سایر شهرهای کشور , مرکز کاشت مو , قیمت کاشت مو در تهران , هزینه کاشت مو طبیعی , تکنیک های و روش های کاشت مو , پزشک و متخصص کاشت مو :در این بخش از لیزر لند قصد داریم هر آنچه در پیرامون کاشت مو , پیوند مو ,انواع روش های کاشت مو طبیعی و … را در قالب مقالات کاشت مو و مطالب جدید در رابطه با عمل کاشت مو ارائه دهیم . سعی خواهیم کرد بهترین و جدیدترین مقالات کاشت مو و پیوند مو را از وب سایت های معتبر خارجی و ایرانی جمع آوری کنیم و به صورت کامل در اختیار شما کاربران عزیز لیزر لند قرار دهیم .

امیدواریم با ارائه نظرات مفید و کاربردی شما کاربران عزیز بتوانیم در بهبود اطلاع رسانی بهتر در زمینه کاشت مو گام های بلندتری برداریم تا تمامی افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو و یا پیوند مو را دارند با آگاهی کامل به آن اقدام نمایند.

مراحل پیوند و کاشت مو به روایت تصویر :

کاشت مو


کاشت مو چیست؟

کاشت موی طبیعیموثرترین و قطعی ترین روش جهت درمان موهای ریخته شده است. عمل پیوند مو یکعمل سرپایی محسوب می شود که با استفاده از بی حسی موضعی،پوست سر را بی حس میکنند و بیمار در حین عمل هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد و پس از اتمام عمل جهت جلوگیری از آلودگی یک پانسمان روی موضع عمل شده قرار میگیرد.پس از مدتی فرد میتواند این پانسمان را از روی سر خود بردارد و سپس به کارهای روزمره خود مشغول شود و همچنین میتواند استحمام کند.

پس از کاشت مو در طی مدت ۳ هفته موها به مقدار کمی رشد میکنند و این رشد مو برای فرد قابل لمس است پس از این مدت موها وارد مرحله استراحت یا ریزش میشوند که این مرحله بطور تقریبی ۳ماه به طول می انجامد در ابتدای ماه چهارم مو ها مجددا رشد خواهند کرد و دیگر خبریاز ریزش مو نخواهد بود و مو ها به شکل دائم روی سر باقی خواهند ماند .لازمبه ذکر است که نتیجه عمل پیوند مو حدودا ۹۹ ماه پس از عمل مشخص میگردد و در این زمان تفاوت چهره قبل از کاشت و بعد از کاشت محسوس خواهد بود.گفتنی است که عمل پیوند مو هیچگونه عوارضی را در برنخواهد داشت و فقط همان ۲ هفتهاول پس از کاشت نیاز با مراقبت دارد تا موها یک دست و خوب رشد کنند.

تاریخچه کاشت مو

در مورد تاریخچه کاشت مواطلاعاتی از قرن نوزدهم میلادی در دست است که مبدا ای برای عمل های کاشت مو بود،در آن زمان برای اولین بار تلاش شد تا عمل کاشت مو انجام پذیرد در این عمل بافت پوست سر به همراه مو از قسمتی برداشته و به محل طاسی برده میشد و در آنجا پیوند زده میشد. در دهه ۳۰ میلادی پزشکان ژاپنی گام های بعدی را در مسیر کاشت مو برداشتند و جراحان ازگرافت های کوچک و گرافت های فولیکولی مو برای درمان مناطق طاس شده و آسیب دیده در قمست مو ها و ابرو و مژه استفاده میکردند.
این جنگ جهانی بود که تلاش متخصصان و پزشکان را در زمینه کاشت مو محدود تر کرد و کسانی که یافته ای را بدست می آوردند آن را مخفی میکردند.در اواخر دهه ۵۰میلادی با پایان یافتن جنگ جهانی دوم ،عصر مدرن کاشت مو در غرب آغاز شد.

یک متخصص پوست آمریکایی به نام نرمن انریشبا بکارگیری گرافت های آزاد بیمارانی که دارای الگوی طاسی مردانه بودند رامورد آزمایش قرار داد.  قبل از آن تصور اغلب مردم این بود که موی کاشته شده در محل دیگر به اندازه موهای منطقه اولیه رشد نخواهد کرد اما دکتر نرمنانریش به همگان نشان داد که موی کاشته شده در منطقه کاشته شده به همان اندازه ای رشد میکند که در منطقه دهنده(محل اولیه مو)رشد میکرد.

پس از او دکتر والتر پی انگر که در رشته پوست تخصص داشت پارامتر های ناحیه مطمئن محل اولیه(دهنده) را تعریف کرد که پارامتر های این تعریف اساس برداشتن فولیکول مو به شکل نواری و روش FUE استفاده میشد.تا بیست سال پس از دکتر والتر متخصصان بازهم دست از تلاش برنداشتند و روی گرافت های کوچک کار کردند اما نتایج حاصل دارای موفقیت کمیبود و گرافت هایی که مورد استفاده قرار میگرفت ۲ تا ۴ میلی متر بود که سر بیمار را به شکل عروسک در میاورد و درنتیجه پزشکان با اعتراض های بیماران مواجه میشدند و کمتر کسی علاقه ای به کاشت موی طبیعی داشت .

در اواخر دهه ۸۰میلادی دکتر بی ال لیمر بااستفاده از میکروسکوپ برجسته نما نوار های دهنده را به حالتی در آورد که با میکروگرافت ها نیز قابل استفاده بود و به تبع آن تکامل روش کاشت موی واحد فولیکولی آغاز گردید و نتیجه آن بود که شکل و شکاف گرافت ها کوچکتر شد. گرافت های کوچک این اجازه را به پزشکان و متخصصان میداد تا بتوانند گرافت های واحد فولیکولی با تعداد بیشتر در منطقه پیوند گیرنده قرار دهند.

در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی متخصصان استفادهاز تکنیکی به نام برش جانبی را آغاز نمودند در این تکنیک جراح دو تا چهار گرافت فولیکولی را دنبال می کند و این امر باعث میگردد تا موی کاشته شده بهتر در محل خود جای گیرد و موی کاشته شده در منطقه طاس شده طبیعی تر به نظر بیاید. اگر چه این روش دارای جنبه های منفی نیز می باشد و این برش های جانبی باعث از بین رفتن حالت رگ های بیشتر از برش ها می شوند که به صورت موازی شکاف سهمی (ساژیتال) زده میشود،اما استفاده از روش ساژیتال موجب میگردد تا مو ها و رگ های خونی کمتری برش بخورند.یکی از ویژگی های مثبت روشساژیتال این است که آن ها به درون فرو میروند و از برش متقاطع فولیگول ها جلوگیری میشود و همین باعث میگردد تا نیازی به تراشیدن موهای منطقه پیوند گیرنده نباشد.

در روش برش جانبی برش ها به شکل حرف T میباشد اما در روش ساژیتال برش هایی موازی با محل فعلی موها زده میشود . استفاده از این دو روش در بین متخصصان کاشت مو بسیار مورد بحث است و برخی از پزشکان از ترکیب این دو روش استفاده می کنند.

در سال های اخیر روش های انتقال مو از بانک مو به نواحی ریزش شده و ویژگی های طراحی خطوط رویش مو،روش های بی حسی وروش های برش و قرار دادن گرافت ها در منطقه ای که باید پیوند زده شود همچنین روش های آموزش و تربیت متخصصان در امور مختلف پیشرفت بسیار شگرفی داشته است.امروزه با استفاده از مینی گرفت و میکرو گرفت و چینش ظریف آنها نتایج بسیار زیبایی بدست بدست آمده است.

روش های کاشت موی طبیعی

عموما کاشت موی طبیعی به روش های fit و fut و روش ترکیبی در کلینیک های کاشت مو انجام میپذیرد که به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت

مقایسه دو روش کاشت موی FUT و FUE

کاشت مو به روش FUT (Follicualr Unit transplantation)

کاشت مو


روش کاشت مویFUT یا فولیکولار یونیت یک روش سنتی در عمل های کاشت مو به حساب می آید.دراین روش یک نوار باریک از پوست پرپشت موی پشت سر یا اطراف سر برداشته میشود و در پایان عمل منطقه ای که مو برداشت شده به صورت خاصی بخیه زده میشود و پس از طی مدت زمانی ۲ هفته بخیه ها کشیده میشوند.نوار باریکی که ازپشت سر برداشته شد به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود و این قطعات در جلوی سر کاشته میشود.هر کدام از این قطعات به طور توسط ۱الی ۴ تار مو راشامل میشود.این روش باعث میشود تا موی کاشته شده طبیعی تر به نظر برسد .

کاشت مو به روش FIT

این روش زمانی به کار می آید که متقاضی کاشت مو دارای بانک موی خوبی باشد،در این روش دیگر نیازی به برش و بخیه زدننمیباشد و همچنین به بستری شدن نیز احتیاجی نیست و با استفاده از بی حسی موضعی میتوان فولیکول های مو را با ابزار خاصی از بانک مو برداشت و در محل طاس شده کاشت .در صورتیکه متقاضی دارای بانک مو مناسبی نباشد میتوان از موهای بدن فرد جهت پیوند استفاده نمود.در این روش که مو ها از پشت سر برداشته میشود محل برداشت قابل دیدن نیست و موهای کاشته شده دارای حالت بسیار طبیعی میباشد و بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت پس از کاشت مو ندارد.

قیمت و هزینه کاشت مو طبیعی چقدر است؟

هزینه کاشت مو را بر اساس تعداد گرافت های کاشته و همچنین مهارت پزشک متخصص میتوان برآورد کرد.کسی که برای پیوند مو به کلینیک کاشت مومراجعه میکند،انتظار این را دارد که با یک هزینه معقول کاشت موی با کیفیتیداشته باشد.البته توجه به این نکته نیز مهم است که میزان هزینه ای که برایکاشت مو انجام میشود در برابر آن چیزی که بیمار بدست می آورد(منظور موی کاشته شده و سایر موضاعات مربوط به آن است) ناچیز است. بسیاری از مردم جهت کاشت به کشور های هم جوار مراجعه میکنند اما با پرداخت هزینه های بسیار زیاد نتیجه دلخواه حاصل نمیگردد و این عمل را میتوان در کلینیک های داخلی در ایران با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر انجام داد.

هزینه کاشت مو به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها جنس پوست،میزان طاسی و…. میباشد.

مراقبت از مو پس از کاشت موی طبیعی

 • پس از اتمام عمل کاشت مو شما باید ۳الی ۵روز به استراحت بپردازید،اگر چه پس از عمل میتوانید کار های روزمره خود رادنبال کنید اما برای حاصل شدن نتیجه مطلوب بهتر است چند روزی استراحت کنید.
 • بهتر است قبل از عمل یک نفر همراه با خودداشته باشید،درست است که این عمل نیازی به بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی انجام میشود اما حضور یک نفر همراه میتواند مفید واقع شود.
 • بهتر است تا چند روز محل عمل را به کسی نشان ندهید شاید موهای پیوند شده و خون خشک شده برای آنها خوشایند نباشد و باعث شود تا آنها نسبت به نتیجه عمل عجولانه قضاوت کنند و همچنین تاثیر منفی در روحیه شما بگذارد.
 • در هنگام خواب از قرار گیری محل کاشته شده با بالشت اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث ریزش موهای کاشته شده شود.
 • اگر حس کردید مو ها بصورت غیر عادی ریزش دارند با پزشک خود مشورت کنید.
 • در روزهای ابتدایی پس از کاشت مو بهتر است از شستن سر خودداری کنید زیرا ممکن است باعث فولیکول های مو شود.
 • توصیه میگردد از کلاه استفاده نشود زیرا باعث گرم شدن محل و عبور نکردن هوا میشود و این عاملی است برای کند کردن روند رشد موهای کاشته شده.
 • در روز های اول پس از کاشت مو بهتر است در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید این مورد هم میتواند به گرافت های مو آسیب وارد کند و روند رشد مو را کند کند.
 • سعی کنید تا از عرق کردن سر جلوگیری کنیدزیرا باعث ایجاد عفونت در محل کاشت میشود ،رعایت این نکته برای افرادی که در مناطق گرمسیر زندگی میکنند یا افرادی که ورشکار هستند بسیار حائز اهمیت است.
 • بعد از اینکه از پزشک اجازه شستشو را گرفتید میتوانید جهت جلوگیری از تعریق و ایجاد عفونت مو ها را با صابون ملایم بشویید.
 • بهتر است استرس را از خود دور کنید و همینطور صبر داشته باشد.صبر و حوصله پس از کاشت مو بسیار مهم است .هرگز نگران این نباشید که مبادا عمل جواب ندهد و سر شما به همان شکل باقی بماند .باید به سر فرصت بدهید تا خود را مرمت کند و درباره کاشت مو عجولانه قضاوتنکنید

خدمات مرجع تخصصی کاشت مو در ایران و تهران | زولفینه

کاشت مو , ترمیم مو , درمان ریزش مو , کاشت ابرو , کاشت مو طبیعی , کاشت مو به روش sut , کاشت مو به روش fit , کاشت مو به روش bht , هزینه کاشت مو , قیمت کاشت مو , کلینیک کاشت مو , مرکز کاشت مو , مرکز کاشت مو در تهران , کلینیک کاشت مو در تهران , کاشت مو به روش fut , کاشت مو به روش fug , کاشت مو به روش hrt , مقاله کاشت مو , مقالات کاشت مو , هزینه ترمیم مو , قیمت ترمیم مو

زولفینه مرجعی برای معرفی کلینک های کاشت مو در ایران و تهران می باشد . از این رو ارائه مقالات پیرامون درمان ریزش مو , کاشت مو و ترمیم مو را در برنامه فعالیت های خود قرارداده است همچنین با گسترش وب سایت به معرفی داروها و شامپوهای جلوگیری از ریزش مو و نیز و نیز معرفی گیاهان دارویی و تغذیه مناسب در این راستا می توان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

زولفینه

www.zolfineh.com

 پیوند مو برای ریزش مو سکه ای

ریزش مو به صورت سکه ای اغلب در بین جوانان شایع است و باعث میشود در روحیه آنها نیز موثر باشد.این نوع ریزش موبه شکل سکه رخ میدهد و در سنین مختلف میتواند اتفاق بیفتد .این نوع ریزش در بین خانم ها و آقایان ممکن است اتفاق بیفتد و فقط مختص به جنسیت خاصی نیست. ریز مو میتواند در قسمت های ابرو، ریش ، موی سر و سبیل اتفاق بیفتد البته این موارد به طور همزمان رخ نمی دهد.

در ادامه نکاتی را در این باره متذکر میشویم:

 • بر خلاف تصور عامه مردم در ریزش سکه ای فولیکول مو از بین نمیرود و این ریزش به صورت دائمی نخواهد بود و رویش مو مجددا انجام می شود.
 • به طور معمولا اولین قسمتی که در آن ریزش سکه ای رخ میدهد در موهای سر است.
 • به نظر می آید این بیماری یک بیماری ژنتیکی است و امکان دارد این بیماری بر روی ناخن ها نیز اثر بگذارد.
 • یکی از علت های این بیماری میتواند عفونت و وجود قارچ در محل ریزش باشد.
 • استرس میتواند یکی دیگر از علل بوجود آمدن این بیماری باشد.
 • بر اساس مشاهدات میتوان گفت این بیماری اغلب در دهه های دوم تا چهارم زندگی رخ میدهد
 • در ۳۵ تا ۸۵ درصد موارد یک سال پس از ریزش مجددا رویش را شاهد خواهیم بود.

X