اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

اهمیت لبخند بر هیچ کس پوشیده نیست، چرا که لبخند نخستین خصیصه‌ای است که توجه دیگران را به خود جلب می‌کند و تأثیری ماندگار بر دوستان و بیگانگان به جا می‌گذارد. نقش لبخند بر اعتماد به نفس واحترام به خود انکارناپذیر نیست. بنابراین بهبود لبخند یکی از سودمندترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توان انجام داد.

گروه متخصص مرکز دندانپزشکی سیمادنت طرح لبخندی را طراحی می‌کند که چهره شما و به تبع آن زندگی‌تان را متحول خواهد ساخت. ما با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های دندانپزشکی به روز و مرغوبترین مواد در محیطی دوستانه و آرام رویای شما را در خصوص داشتن لبخندی زیبا تحقق خواهیم بخشید و زمینه‌ای را فراهم خواهیم ساخت تا از فرایند درمان لذت ببرید.

خدمات مرکز تخصصی سیمادنت برای بهبود طرح لبخند

ونیر (لامینت یا روکش) دندان

نقص‌هایزیبایی جزیی مانند شکستگی لبه دندان، ترک، فاصله بین دندان‌ها و ناهنجاری‌های فکی ـ دندانی (مال اکلوژن) جزیی را می‌توان با روکش پرسلن (چینی/ سرامیکی) یا زنیر زیرکونیومی اصلاح کرد تا لبخندی زیبا، یک‌دست، صافو طبیعی خلق شود. استفاده از روکش در اکثر موارد آسیبی به ساختار دندان وارد نمی‌کند. در کل کمتر از نیم میلی‌متر از جلوی دندان تراشیده می‌شود تافضای کافی برای قرار گرفتن روکش ایجاد شود و اطمینان حاصل شود که پرسلن بهاندازه کافی برای محافظت از ناحیه درمان شده محکم است. روکش سرامیکی کاملاً شبیه دندان طبیعی است و باید روزانه با مسواک و نخ دندان تمیز شود. متخصصان کلینیک سیمادنت توصیه‌های لازم را برای مراقبت بهتر به بیمار ارائهمی‌دهند تا لبخند رویایی جدید سال‌ها زیبا و درخشان باقی بماند.

بریج و تاج دندان

ازتاج دندان برای درمان دندانی استفاده می‌شود که چاره‌ای جز کشیدن آن باقی نمانده است و بیمار را دچار درد و ناراحتی ساخته و سلامت دهان و دندان‌های وی را به خطر افکنده است.

سفید کردن دندان‌ها

تغییررنگ دادن و لکه روی دندان تأثیر ناخوشایندی بر زیبایی لبخند دارد. به کمک روش‌های تخصصی می‌توان دندان‌ها را در مطب یا در خانه تا 8 درجه یا بیشتر سفید کرد. البته پیشنهاد می‌کنیم که همواره برای این کار به متخصص مراجعه کنید. رنگ دندان پس از عمل سفید کردن دندان‌ها حدود 2 سال یا بیشتر ثابت می‌ماند. طبیعی است که نتایج حاصل از انجام عمل در مطب پزشک بسیار یهتر از نتایج درمان خانگی باشد.

تغییر شکل و بالا بردن لثه

 اگرهنگام لبخند زدن لثه‌هایتان مشخص می‌شود و در نتیجه دندان‌ها کوتاه‌تر از حد طبیعی به نظر می‌رسد، چند راهکار فوق‌العاده برای بهبود و زیباتر کردن لبخندتان وجود دارد.  یکی از عمل‌های رایج و محبوب جراحی بالا بردن لثه با لیزر است. جراح در جراحی بالا بردن یا تغییر شکل لثه بافت اضافی لثه را با بهره‌گیری از لیزر به سرعت، به شیوه‌ای ایمن و با حداقل ناراحتی برمی‌دارد تا لبخندی طبیعی بر صورت بیمار نقش ببندد.

دندانپزشکی عمومی

ظاهردندان‌ها بسیار مهم است، اما سلامت و بهداشت دهان و دندان مهم‌تر است. ارتباط بین سلامت دهان و سلامت کل بدن موضوعی اثبات شده است. عفونت و التهاب بافت لثه را مرتبط با ابتلا به بیماری دیابت و ناراحتی قلبی می‌دانند.

چه کسانی می‌توانند از فرایند طراحی لبخند استفاده کنند؟

چنانچه هر یک از موارد زیر باعث ناراحتی و خجالت‌ شما شده است، می‌توانید از فرایند طراحی لبخند بهره بگیرید:

 • تغییر رنگ دندان
 • پوسیدگی و یا لب پر شدن دندان
 • دندان کج
 • فاصله بین دندان‌ها
 • نداشتن دندان

اهداف طرح لبخند

براساس نظریه پیتر داوسون (Peter Dawson) هدف از درمان جامع زیبایی، ایجاد سیستم جونده متعادلی است که در آن دندان­ها، بافت­های نرم، عضلات، ساختار استخوانی و مفاصل در هارمونی و هماهنگی کامل با هم قرار گرفته و عمل کنند. نکته بسیار مهم که باید در زمان برنامه ­ریزی برای طرح درمان زیبایی، بدان توجه داشت این است که، طرح لبخند جزئی از رویکرد جامع برای درمان بیمار در نظر گرفته ­شود. به بیان دیگر طرح لبخند پروسه‌ای مجزا از درمان همه­ جانبهو کامل بیمار تلقی نمی‌­شود بلکه باید در هماهنگی کامل با نیازهای درمانی بیمار باشد. برای آن‌که نتیجه درمان، موفقیت‌آمیز باشد و سلامت و فانکشن (عملکرد) سیستم جونده را موجب شود لازم است درک درستی از روابط متقابل میانتمام ساختارهای حمایت ­کننده دهان شامل عضلات، استخوان­ها، مفاصل، بافت­های لثه­ای و اکلوژن، وجود داشته باشد. 

مزایای طراحی لبخند

بهبودلبخند و زیباتر شدن آن اثر چشمگیری بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی دارد. کلینیک سیما دنت با بهره‌گیری از همکاری متخصصین ارتودنسی و دندانپزشکان باتجربه و با برخورداری از لابراتوار داخلی مجهز، به افراد کمک می‌کند تا در زمانی کوتاه به لبخند رویایی خود دست یابند. اگر می‌خواهید چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید، لبخندی درخشان و زیبا زمان را برایتان به عقب بازخواهد گرداند. با مسواک زدن روزانه، استفاده مرتب از نخ دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک می‌توانید لبخند جدید به‌دست آمده را سال‌ها حفظ کنید.

مواردی که در طراحی لبخند توسط متخصصان مرکز تخصصی دندانپزشکی سیمادنت در نظر گرفته می‌شوند.

در بهبود طرح لبخندویژگی کل و تک تک اجزاء صورت، تن پوست، رنگ مو، رنگ، پهنا، بلندا، شکل و نمای دندان، بافت لثه و لب‌ها در نظر گرفته می‌شود تا در نهایت لبخندی رویایی خلق شود. بهبود طرح لبخند بنا به دلایل متعدد و متناسب با خواسته‌هاو شرایط منحصر به فرد هر بیمار انجام می‌شود. ویژگی‌های مورد علاقه یا نامطلوب دندان‌ها یا لبخندتان کدام‌اند؟ در ادامه به توصیف آن دسته از خصوصیات لبخند می‌پردازیم که دندانپزشک زیبایی با شما در مورد آنها صحبت خواهد کرد و امکان بهبود آنها وجود دارد:

رنگ دندان

پرکردگی‌هاینقره‌ای یا آمالگام دندان را می‌توان با مواد ترمیم کننده کامپوزیت همرنگ دندان عوض کرد، به علاوه جرمگیری و سفید کردن دندان نیز لکه‌های روی دندان را از بین می‌برد و پس از این عمل دندان‌های کدر و بدرنگ به زیبایی در چهرهخواهند درخشید.

smil2

منظم کردن و تنظیم فاصله بین دندان‌ها

 دندان‌هایکج، روی هم قرار گرفته یا فاصله‌دار را می‌توان در صورت لزوم به کمک ارتودنسی و بریس‌های نامرئی صاف و منظم کرد و نقص‌ها را با روکش پوشاند.

نداشتن دندان

کمبودن یک یا چند دندان لبخند را نازیبا جلوه می‌دهد، بر نحوه بسته شدن دهانو جویدن غذا (بایت) تأثیر می‌گذارد و خطر پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهد.بنابراین جایگزینی دندان‌های از دست رفته یکی از بخش‌های ضروری برنامه‌هایدرمانی بهبود سلامت دهان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. جای خالی دندان‌ها را می‌توان با دندان‌ مصنوعی، بریج یا ایمپلنت دندان پر کرد.

 sim4

هماهنگی و تعادل

 هماندازه نبودن، لب پریدگی و ترک خوردن دندان‌ها را می‌توان به کمک درمان‌های زیبایی اصلاح کرد و لثه‌های نمایان هنگام لبخند زدن را با بالا بردن آنها پوشاند تا لبخند بیش از پیش جذاب شود.

گونه‌ها و لب‌های برجسته‌تر و لبخند

 بدشکلبودن یا اثرهای گذر زمان بر چهره را می‌توان طی فرایند بهبود طرح لبخند باعمل‌های خاصی مانند ارتودنسی و یا جراحی صورت و استخوان اصلاح کرد و صورت را دوباره جوان کرد.

هر فرد تعریف متفاوتی از لبخند ایده‌آل دارد. ما در کلینیک سیما دنت با توجه به ظاهر کلیچهره‌تان به دقت ترجیح‌های شما را تشخیص می‌دهیم و سعی می‌کنیم انتظارات‌تان را برآورده کنیم تا در نهایت لبخندی جذاب و کاملاً متناسب بر صورت‌تان نقش ببندد. ما پیش از شروع درمان و دستکاری دندان‌ها از روش‌های تصویربرداری رایانه‌ای تعاملی برای طراحی و شبیه سازی لبخند رویایی انتخابی‌تان بهره می‌گیریم.

ما زیبایی لبخندتان را تضمین می‌کنیم

 • ما زیبایی و سلامت دندان‌های شما را ارتقا می‌دهیم تا عملکردی مناسب داشته باشند.
 • روی هر دندان تاجی موقت قرار می‌گیرد تا حتی یک روز نیز به جذابیت لبخندتان خدشه وارد نشود.
 • در آزمایشگاه تخصصی دندانپزشکی، هر دندان مصنوعی (تاج) با دقت به صورت سفارشی ساخته می‌شود.
 • قوس دندانی نیز به گونه‌ای تغییر داده می‌شود که دندان‌ها ردیف و مرتب شوند.
 • دندانپزشک پس از چند هفته تمام تاج‌های دائمی را در جای خود قرار می‌دهد.
 • نتیجه نهایی، ردیفی مرتب و طبیعی از دندان‌هایی زیبا است که چون مروارید در دهان می‌درخشند.

طراحی خلاقانه و اختصاصی لبخند در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت

دندانپزشکانما با بهره‌گیری از روش‌های جدید و بنیادی طراحی لبخند، نقش بستن لبخندی زیبا و جذاب را بر چهره‌تان ممکن می‌سازند. ما با استفاده از سرامیک زیباییتقویت شده با لوسیت، ظرف تنها دو جلسه لبخندتان را به نحو چشمگیری بهبود می‌دهیم.

اینعمل پیشرفته به شیوه‌ای کاملاً اختصاصی و متناسب با ویژگی‌های چهره شما انجام می‌شود تا لبخندی شگفت‌انگیز بر لبان‌تان نقش ببندد. در این عمل زیبایی تغییرات جزیی در دندان‌ها به گونه‌ای ایجاد می‌شود که در مجموع چهره‌تان را زیباتر از پیش می‌سازد.

پساز به اتمام رسیدن فرایند اختصاصی طراحی لبخند و دیدن بازتاب لبخند زیبای خود در آینه، با اعتمادبه‌نفس‌ بیشتری در اجتماع حضور پیدا خواهید کرد. 

انتخاب روش مناسب

متخصصانکلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت با بهره‌گیری از به‌روزترین فن‌آوری‌های تشخیصی و رادیولوژی دندان، شرایط دندان‌های بیمار را بررسی می‌کنند و روش‌های درمانی ممکن برای ترمیم ظاهر و عملکرد دندان‌ها را پیشنهاد می‌دهندتا در نهایت ردیفی از مرواریدهای درخشان و مرتب، لبخندتان را جذاب‌تر کند.میزان گستردگی درمان صرفاً به نظر خود بیمار بستگی دارد و اگر بیمار تمایلبه استفاده از درمان طراحی لبخند کلینیک سیمادنت داشته باشد، متخصصان ما برنامه درمانی را متناسب با اهداف شخصی ایشان طرح‌ریزی می‌کنند.

نخستین مرحله بهبود طرح لبخند

معاینه دقیق و کامل به منظور بررسی سلامت دهان و دندان نخستین مرحله بهبود طرح لبخند است. تماممشکلات مربوط به سلامت دهان و دندان پیش از آغاز هر گونه عمل زیبایی برطرفمی‌شود؛ چرا که بهداشت دهان و دندان زیربنا و شرط اصلی یک لبخند زیبا محسوب می‌شود. به بیان دیگر سلامتی لبخند مقدم بر زیبایی آن است.

 

گام بعدی برای بهبود طرح لبخند چیست؟

پساز فراهم بودن اساس سلامت لبخند شما، ما به سراغ مرحله هنری و زیبایی لبخند می‌رویم. در این مرحله، ما با شما در خصوص اهداف و انتظاراتتان شما از لبخند جدید گفتگو خواهیم کرد. همچنین می‌توانیدمسائلی از قبیل اینکه می‌خواهید لبخندتان چگونه به نظر برسد و چه تغییری در لبخندتان را دوست دارید، مطرح کنید. ما با کمک شما، لبخند جدیدتان را طراحی خواهیم کرد. 

هر چیزی در مورد لبخند فعلی شما ممکن است برایتان آزار دهنده باشد، می‌تواند با یک تماس تلفنی ساده به کلینیک ما، برطرف شود.

دندان‌هایلکه‌ لکه‌ و جرم گرفته را می توان با سفید کردن دندان‌ها جلا بخشید. در نتیجه لبخند جدیدتان می‌تواند به ظاهر جوان‌تر، احساس اعتماد به نفس بیشتر وافزایش عزت نفس شما کمک کند!

مهمنیست که شما در لبخند خود چه مشکلاتی دارید، در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت راهی برای شگفت انگیز کزدن لبخند شما وجود دارد. پریدگی، شکستگی، سائیدگی و فرسودگی دندان‌های شما با روکش‌های پورسلین (چینی) قابل ترمیم و جبران است. 

پرکننده‌هایفلزی نامطلوب می‌تواند با پرکننده‌هایی که به رنگ دندان‌ها هستند جایگزین شود. دندانی که از بین رفته می‌تواند با کاشت دندان جبران شود. فاصله‌های بین دندان‌ها می‌تواند با اتصالات زیبا و  بهداشتی بسته شود.

بهبود طرح لبخند چقدر زمان می‌برد؟

طولمدت درمان به روش‌های مورد استفاده در برنامه درمانی بستگی دارد. این عمل گاهی تنها در یک جلسه انجام می‌شود و گاهی چندین هفته طول می‌کشد.

انجام بیش از یک عمل

بهطور معمول، اصلاح طرح لبخند نیازمند چند پروسه درمانی است. ممکن است بسته به وضعیت سلامت دهان و دندان شما، دو یا چند پروسه که می‌تواند ترکیبی از عملیات ترمیمی و عملیات زیبایی باشد، به شما توصیه گردد.

برخیاز روش‌های ترکیبی که ما انجام داده‌ایم عبارتند از: سفید کردن دندان‌ها، روکش دندان‌ها با استفاده از پورسلین (چینی) و یا ترکیبی از ایمپلنت دندان وروکش‌های پورسلینی. پس از مشاوره اولیه با متخصصین کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت، آن‌ها به شما توضیح خواهند داد که چه روش‌های درمانی لازم است تا شما به یک لبخند فریبنده و دلکش برسید.

آیا درخشندگی حاصل از سفید کردن دندان مادام العمر است؟

ماندگارینتایج عمل سفید کردن دندان ارتباط مستقیم با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان دارد و همچنین به میزان مصرف مواد تغییر رنگ دهنده دندان مانند قهوه،چای، نیکوتین و شراب قرمز و مراجعه منظم به دندانپزشک جهت کنترل وضعیت دندان‌ها بستگی دارد. امادر نهایت، فقط به خاطر افزایش سن ممکن است تغییر رنگ دندان‌ها‌ تا حدودی دوباره برگردد. بنابراین بهترین چیز برای حفظ زیبایی طرح لبخند خود این استکه از دندان‌های خود بسیار خوب مراقبت کنید.

آیا سفید کردن دندان به مینای آن آسیب می‌زند؟

سفیدکردن دندان ضرری برای مینای دندان ندارد، این عمل معمولاً با استفاده از پراکسیدها انجام می‌شود. به علاوه چنانچه مواد معدنی در اثر سفید کردن دندان از بین برود، این پی‌آمد نامطلوب به سرعت توسط آب دهان جبران می‌شود.بنابراین روش‌های سفید کردن دندان کاملاً ایمن هستند و انجام آن طی فرایندبهبود طرح لبخند، کوچکترین صدمه‌ای به دندان‌ها نمی‌زند.

آیا سفید کردن دندان، در دراز مدت باعث شکنندگی دندان‌ها می‌شود؟

خیر، سفید کردن دندان‌ به مدت حدوداً 80 سال است که انجام می‌شود و تاکنون هیچ نتایج منفی گزارش نشده است.

مراقبت و حفظ نتایج

بهبودطرح لبخند سرمایه‌گذاری‌ای است که هم جنبه مادی و هم جنبه عاطفی دارد. لبخند زیبای جدید با رعایت بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشکسالیان سال ماندگار خواهد بود. روش‌های مناسب مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را فرابگیرید و به دقت پیاده کنید؛ به علاوه بهتر است مصرف مواد قندی را کاهش دهید.

هزینه بهبود طرح لبخند

طول مدت درمان و هزینه بهبود طرح لبخند به وضعیت سلامت دهان و گستردگی برنامه درمانی هر بیمار بستگی دارد.


X