جراحی بینی

جراحی بینی , رینوپلاستی , جراحی زیبایی بینی , عمل بینی , عمل زیبا سازی بینی , زیبایی بینی , عمل زیبایی بینی , هزینه جراحی بینی , روشهای عمل بینی , متخصص جراحی زیبایی بینی :ما انسان ها ذاتا طرفدار زیبایی هستیم . زیبایی تاثیر مستقیمی در اعتماد به نفس فرد دارد . در این میان داشتن چهره ای جذاب و زیبا باعث حضور با اعتماد فر در اجتماع می شود . بینی به عنوان یکی از اجزای اصلی زیبایی در چهره به شمار می رود . برخی افراد از داشتن بینی بزرگ و استخوانی و نافرم نگران هستند . و خواهان داشتن بینی زیبا هستند .

جراحی بینی


برای حل این مشکل ازگذشته تا امروزه افراد از عمل بینی یا رینوپلاستیاستفاده کرده اند . رینوپلاستی یا همان عمل جراحی زیبایی بینی امروزه بسیار رایج شده است . در طی این عمل جراحی غضروف بینی تغییر حالت داده شده وبینی کوچک تر می شود . در حالت کلی خدف از جراحی رینوپلاستی زیبا شدن ظاهربینی و هماهنگی با دیگر اجزای صورت می باشد .

جراحی بینییا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی برای تناسب بینی با چهره و زیبایی است . شما می توانید برای اناج جراحی بینی به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید . متخصصین و جراحان در کلینیک اطلاعات کافی در مورد عمل جراحی زیبایی بینی را در اختیار شما قرار می دهند ، و شما با آگاهی می توانید نسبت به این عمل جراحی اقدام کنید . و همچنین مدل مناسب برای چهره یشما را به شما پیشنهاد می دهند .

نتیجه ی حاصل از عمل جراحی زیبایی بینی بهجراح و متخصص بسیار وابسته است . توصیه ی ما به شما این است که برای عمل جراحی بینی حتما به یک متخصص و جراح حاذق مراجعه کنید .

عمل جراحی بینیبا زیباتر شدن و متناسب شدن بینی با چهره منجر به زیبایی و افزایش اعتماد به نفس فرد می شود . این عمل یک عمل جراحی زیبایی ساده است که با سرعت بیشتر قابل انجام می باشد .

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی بینی به عنوان یکی از عمل های جراحی زیبایی ، با هدف زیبایی انجام می شود . با انجام عمل جراحی زیبایی بینیو تغییر حالت غضروف و استخوان ها ، بافت های اضافه به منظور زیبایی ظاهری بینی برداشته می شود . در طی عمل جراحی بینی با تغییر حالت استخوان های زیرین ، پوست شکل تازه ای به خود می گید و باعث زیبایی بینی می شود .

عمل زیبایی بینیبا ایجاد تغییر در شکل بینی باعث کوچک شدن بینی ، باریک شدن آن و تغییر زاویه آن می شود و همچنین مشکلات مربوط به برآمدگی و دیگر مشکلات بینی را برطرف می کند .

کدام یک از مشکلات بینی می توانند با جراحی زیبایی بینی اصلاح گردند؟

عمل جراحی زیبایی بینی به منظور حل و اصلاح مشکلات زیر انجام می شود .

 • شکستگی بینی
 • انحراف بینی
 • قوز بینی
 • گرفتگی بینی
 • پولیپ بینی
 • کاهش اندازه بینی
 • اختلالات تنفسی بینی
 • آسیب دیدگی های بینی
 • نقص های مادر زادی بینی که می تواند با کارکرد بینی تاثیر پذیر باشد
 • و …

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی بینی هستند

امروزه عمل جراحی زیبایی بین افراد بسیار رایج شده است ، ولی در حالت کلی افراد متقاضی برای عمل جراحی زیبایی بینی بایستی شرایط زیر را دارا باشند :

 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی در صحت و سلامت کامل باشد و هیچ گونه مشکل فیزیکی نداشته باشد .
 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی انتظار معقولی از نتیجه ی عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشد .
 • فرد متقاضی عمل جراحی زیبایی بینی بایستی ۱۸ سال تمام داشته باشد و رشد وی تکمیل شده باشد .

مزایای جراحی بینی یا رینوپلاستی ؟

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستیدارای یکسری مزایایی است ، از مزایای جراحی زیبایی بینی افزایش اعتماد به نفس می ، زیرا فرد به شکل دلخواه ی از بینی رسیده و و با تغییر شکل چهره اعتماد به نفس وی افزایش می یابد و فرد خوشحال تر و راضی تر خواهد بود . باعمل جراحی زیبایی بینی اعتماد به نفستان بیشتر شده و دید بهتر و مثبت تری خواهید داشت .

مشاوره برای عمل رینوپلاستی ( جراحی بینی )

توصیه ی ما به شما این است که حتما قبل ازاقدام به عمل جراحی زیبایی بینی ، جلسه ی مشاوره ای را داشته باشید ، در طی جلسه ی مشاوره پزشک و جراح مربوطه به هرگونه سوال شما در مورد جراحی زیبایی بینی پاسخ داده و اطلاعات جامع و کافی در اختیار شما قرار می دهد . جراح اطلاعاتی در مورد سایز کلی ، عرض و یا ناحیه کالوملای در اختیار شما قرار می دهد .

در مرحله ی بعدی پزشک بینی شما را از قسمتبیرونی و جلو و طرفین و با زاویه ۴۵ درجه معاینه می کند . پزشک بایستی در طی معاینه ی داخلی به تغییر شکل تیغه بینی و انحراف ، دریچه های بینی ، توربینات و دریچه های خارجی بینی توجه ویژه ای داشته باشد . بعد از انجام معاینات پزشک در مورد روش جراحی با شما مشورت کرده و اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می دهد .

روش‌های عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

عمل جراحی بسته بینی

در عمل جراحی بسته بینیجراح با استفاده از یک ابزار برای دسترسی به غضروف بینی و استخوان ها شکافی در بینی ایجاد می کند . جراح با ایجاد شکاف و جدا کردن پوست از ساختار بینی ، استخوان و غضروف آن را برمی دارد . و با برداشتن استوان و غضروف بینی را به شکل مطلوب در می آورد . سپس بافت بینی بر روی ساختار جدیدقرار گفته و شکاف درونی را می بندد و عمل جراحی را به اتمام می رساند .

جراحی بینی بسته

عمل جراحی باز بینی

در عمل جراحی باز بینیجراح برای دسترسی به غضرو و استخوان های بینی روی بینی شکافی ایجاد می کند، با این کار نوستریل ها یا سوراخ های بینی از هم جدا می شوند و جراح کار خود را انجام می دهد . این روش نسبت به روش عمل جراحی بسته بینی پیچیده تر است و در مواقعی که بینی نیازمند تغییرات اساسی است آ از این روش استفاده می شود .

جراحی بینی باز

در هر دو روش عمل جراحی باز و بسته بینی ،با بازسازی بینی به حالت دلخواه در می آید . و سپس در مرحله ی بعدی با استفاده از مواد ابری و اسفنجی مسیر عبور هوا قرار داده می شود . برای بهبودی بهتر بینی و حفظ شکل جدید بینی از از ایسپلیت های خارجی روی بینی استفاده می شود .

مراقبت‌های پس از درمان ( پس از رینوپلاستی )

مانند هز عمل جراحی دیگر عمل جراحی زیباییبینی نیز خالی از عوارض نیست ، بایستی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینیبرای کسب نتیجه ی رضایت بخش باید یکسری مراقبت هایی انجام شود . امکان تورم صورت بعد از انجام عمل وجود دارد . برای مراقبت فرد بایستی در رختخواباستراحت کرده و به مدت یک روز سر خود بالا نگه دارد . درد کردن سر در طی این عمل جراحی طبیعی است . جراح برای کاهش درد یکسری داروهایی را به بیمار تجویز می کند . کبودی و تورم دور چشم تا چند روز نرمال است و خود به خود برطرف می شود .

بسته به گستردگی عمل جراحی ، گرفتگی عضلاتو خونریزی های جزئی وجود دارد . در اکثر موارد فرد می تواند بعد از دو روزاز جای خود بلند شده و بعد از گذشت یک هفته به کار خود بر گردد . ااز انجام فعالیت های ورزشی به مدت ۲ الی ۳ هفته خوددرای کنید .

جراح بعد از انجام عمل جراحی یکسری مراقبتهایی را به بیمار توصیه می کند . بیمار بایستی برای کسب نتیجه ی مطلوب ایندستورالعمل ها و مراقبت ها را رعایت کند . از جمله ی این ها می توان به رعایت موارد بهداشتی ، نطافتی و انجام ویزیت های پی درپی می باشد . در هفتهی اول توصیه بر این است که برای جلوگیری تز آسیب رسیدن به بینی و ترمیم بهتر بینی ، بیمار نباید از طریق بینی نفس بکشد . پانسمان های جراحی بایستیبه صورت خشک نگه داری شود تا بعد از طی ۱ الی دو هفته بخیه ها و پانسمان واسپلینت برداشته شود . بیمار بایستی انتظار معقولی از نتیجه ی عمل داشته باشد ، و به این نکته توجه کند که نتیجه ی نهایی عمل بعد از گذشت یک سال مشخص می شود . بعد از انجام عمل جراحی بینی ، نوک بینی به مدت چند ماه متورم خواهد بود .

عوارض بعد از عمل جراحی بینی

مثل هر عمل جراحی دیگر عمل جراحی بینی نیزخالی از عوارض نمی باشد . و یکسری خطرات احتمالی در پی آن وجود دارد ، نکته ای که وجود دارد این است که فرد بایستی آگاهی کامل در این زمینه داشتهباشد و سپس نسبت به عمل جراحی بینی اقدام کند . برخی از عوارض جانبی ناشی از عمل جراحی بینی عبارتند از :

 • ایجاد سوراخ در سپتوم (ایجاد سوراخ در دیواره داخلی بینی)
 • عفونت
 • اپیستاکسی (خونریزی از دماغ) – نیاز به جراحی ثانویه بینی
 • عوارض بیهوشی
 • عدم تقارن ( ممکن است شکل دو طرف بینی با یکدیگر متفاوت باشد )
 • برداشتن مقدار کم بافت ها
 • انسداد و احتقان بینی
 • ظاهر و نتایج نامطلوب ( برداشته شدن بیش از اندازه بافت ها )

عمل جراحی ثانویه بینی

در برخی موارد ممکن است ، بیمار از نتیجه یعمل جراحی راضی نباشد و در این شرایط ممکن است دوباره عمل جراحی بینی را انجام دهد . عمل جراحی ثانویه بینی به منظور کسب نتیجه ی دلخواه انجام می شود . در مواردی هم که بینی به جراحت و آسیب دیدگی دچار شده باشد ، باز هم عمل جراحی ثانویه بینی انجام می شود . عمل جراحی ثانویه بینی در مقایسه با عمل جراحی اولیه بینی مشکل تر و سخت تر است .

هزینه جراحی بینی

هزینه ی انجام جراحی بینی متفاوت است و این هزینه به عوامل مختلفی بستیگی دارد ، این موارد عبارتند از :

 • آزمایش های طبی
 • هزینه های امکانات بیمارستانی یا اتاق عمل
 • داروهای تجویز شده
 • پوشش های بعد از جراحی زیبایی بینی
 • هزینه های بیهوشی
 • دستمزد جراح

X